Ekonomi

Tüm gözler Cuma’da! Bilecik’in Söğüt ilçesinden resmen altın fışkıracak

Bilecik’in Söğüt ilçesindeki altın madeni 2020 yılında keşfedildi. Tarım Kredi Kooperatifi’nin iştiraklerinden Gübretaş’ın 6,5 milyar dolara mal olan maden sahasında 109 ton altın rezervi olduğu açıklandı.

GÖZLER CUMAYA BAKTI

Altın işleme tesisinin açılışı için gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilçeyi ziyaret edeceği Cuma gününe çevrilirken, madenin bulunduğu Sırhoca köyü sakinleri de açılış için gün sayıyor.

“UMUTUMUZ ÜLKE EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAMAKTIR”

Sırhoca Köyü Muhtarı Erhan Kuyucu, Başkanın gelişinin köylüleri çok mutlu edeceğini belirterek, “Bölgedeki köylerimizde bir sevinç var. 6-7 yıldır devam eden bir süreç. bundan dolayı mutlu. Gençlerimiz işe başladı, alımları devam ediyor. Madenin faaliyete geçmesinden dolayı çok memnunuz. Ülke ekonomisine katkı sağlayacağı söyleniyor. Temennimiz ülke ekonomisine büyük katkı sağlamasıdır” dedi.

“KÖYÜMÜZ Cazibe Merkezi Olacak”

Mali Müşavir Faruk Altuntaş, maden şirketinin açılışını sabırsızlıkla beklediklerini kaydederek şunları söyledi; “Çok heyecanlıyız. Altın madeni ilçemizin nüfusuna büyük katkı sağlayacak, göç alacağız. 15 bin nüfuslu ilçemizin birkaç yıl içinde 50 bine dayanacağını düşünüyorum. Sırhoca köyü 2. ilçeye kilometre uzaklıkta.ilçeye yakınlığından dolayı köyde fazla yaşam yok.köyümüz cazibe merkezi haline geldi.gelecek gelecek.nüfus artışından dolayı şehirleşme projeleri geliştirilebilir diye düşünüyorum köyümüzde ve köyümüzde canlanabilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu